Güneş Fidancılık Ticaret ve Sanayi Limited Şirketi

Pedro Ceviz Fidanı

Pedro

Ceviz Fidanı
(Tercih Edilen ürün)

Fidancılık Tiyoları

 • Yaprak Avatar
  Açık köklü ceviz fidanı sezonu ne zamandır?

  Ceviz fidanı yetiştiriciliği ile ilgili olarak açık köklü ceviz fidanı sezonu sonbahar mevsiminin sonudur. Açık köklü ceviz fidesinin dikimi için en uygun ay kasım ayıdır Ocak ve şubat aylarında da dikilebilir. Diğer aylar açık köklü ceviz fidanı dikimi için elverişli değildir.

 • Yaprak Avatar
  Ceviz yetiştiriciliği karlı mıdır?

  İyi kurulmuş bir ceviz bahçesi ekonomik anlamda nesiller boyu meyve verecek demektir. Bu durumda hem siz, hem çocuklarınız, hemde torunlarınız gelir elde edecektir.

 • Yaprak Avatar
  Ceviz hakkında bilinmesi gereken nedir?

  Ülkemizde değişik bölgelerde coğür veya koz olarak isim dirilen ceviz; gerek ceviz gerekse koz olarak çok sayıda mezra, köy, kasaba ve ilçelere isim olarak konulmuştur.

 • Yaprak Avatar
  Ceviz tarihi hakkında bilinmesi gerekenler nelerdir?

  Orta Asya'daki sıradağlarda yetişen doğal bir bitki olan cevizin ana vatanı Orta Asya olarak bilinir. Fakat ceviz sadece Orta Asya sıradağlarının değil Bulgaristan, eski Yugoslavya, Romanya ve Yunanistan'ın da doğal bitki örtüsü içinde yer almakta olduğu bilinmektedir.

 • Yaprak Avatar
  Ceviz ülkemizde ne zamandan beri bilinmektedir?

  Cevizin ülkemizde geçmişi binlerce yıl öncesi dayandığı bilinmektedir. Ülkemizin içinde bulunmuş olduğu coğrafya cevizin doğal yayılma alanlarından biri olduğu olarak bilinmektedir.

 • Yaprak Avatar
  Ceviz bahçesi kurmanın avantajlı yönleri nelerdir ?

  Ceviz bahçesi kuruluş masraflarını ,bahçenin bahçenin ekonomik ömrüne böldüğümüzde karşımıza hiç dikkate almayacagımız ölçüde çok düşük paralar çıkacaktır . Cevizin diğer meyve türlerine üstünlüğü ise çok iyi bir ihraç ürünü olmasıdır. Hiçbir meyve türünün ihracı ceviz kadar kolay değildir.

 • Yaprak Avatar
  Ceviz fidanları hangi amaçlarla yetiştirilir ?

  Ceviz çok amaçlı bir tür olup meyvesi ve kerestesi için olduğu kadar ., süs bitkisi ve gölge ağacı olarak da yetiştirilir. Cevizler tek olarak parklara dikildiklerinde agaç özelliklerini en güzel şekilde gösterirler .

 • Yaprak Avatar
  Ceviz türleri arasındaki temel farklar nelerdir ?

  Türkiye de genel olarak Anadolu cevizinden başka ceviz türü yoktur.Fakat son yıllarda diğer ülkeler den getirilen yabancı ceviz çeşitlerinin fidanlarıyla bahçeler kurulmaktadır.

 • Yaprak Avatar
  Cevizin yakınındaki bitkilere zarar verdiği doğru mudur ?

  Cevizler köklerinden dallarından yapraklarından , gövdelerinden ve meyvelerinin yeşil kabuklarından bitkilerin büyümesini engelleyen zehirsiz ve renksiz bir madde çıkarırlar .kimyasal olarak bu maddenin adı hidro juglone'dur .

 • Yaprak Avatar
  Ceviz kökleri havalanmaya ihtiyaç duyarlar mı ?

  Ceviz ağaçlarının kök büyümesinde anahtar faktör , farklı derinliklerde toprak havalanmasının sağlanmasıdır . Düşük 02 ve yuksek CO2 cevizlerde kök büyümesini azaltabilir.

Chandler Ceviz Fidanı, Fernor Ceviz Fidanı, Howard Ceviz Fidanı, Pedro Ceviz Fidanı, Lara Ceviz Fidanı, Tulare Ceviz Fidanı, İncele Fernette Ceviz Fidanı, Franquette Ceviz Fidanı, Şebin Ceviz Fidanı, Bilecik Ceviz Fidanı, Kaman Ceviz Fidanı, Yalova Ceviz Fidanı çeşitlerimizle hizmetinizdeyiz. Balıkesir ilimizin Bandırma ilçesinde üretilen ceviz fidanlarımızı Türkiye'de ve komşu ülkelerdeki bahçelere ulaştırmaktan gurur duymaktayız. Siz de yüksek verimlik, yüksek kalite, sertifikalı, aşılı ceviz fidanı sahibi olmak isterseniz bizimle iletişime geçebilirsiniz.