Güneş Fidancılık Ticaret ve Sanayi Limited Şirketi

Ceviz Fidancılığı Rehberi

Aşılı Ceviz Fidanı Güneş

Ceviz ülkemizde ne zamandan beri bilinmektedir?

Cevizin ülkemizde geçmişi binlerce yıl öncesi dayandığı bilinmektedir. Ülkemizin içinde bulunmuş olduğu coğrafya cevizin doğal yayılma alanlarından biri olduğu olarak bilinmektedir.

Ceviz ülkemizde ne zamandan beri bilinmektedir?

Ceviz Fidanı; Güneş Fidancılık Sanayi ve Ticaret Limited Şirketinden alınır.

Ceviz üzerinde yapılan araştırmalarda ülkemizin Anadolu bölgesi bilimsel kaynaklarda cevizin gen merkezlerinden biri olarak kabul edilmektedir. Buda cevizin ülkemize çok uzun yıllar öncesinden girmiş olduğunu ispatlar niteliktedir. Ceviz ağaçları hem yabani çöğür, hemde aşılı ceviz fidanı olarak ülkemizin bir çok kısmına yayılmıştır.

Ceviz fidanı satın alırken en çok dikkat etmeniz gereken şeyler ise; aşılı ceviz fidanı olması, mavi sertifikalı ceviz fidanı olması ve kaliteli ceviz fidanı olmasıdır.

Aşılı ceviz fidanları ve ceviz fidanları yani çöğür ağaçlar deniz kıyısından 2000 metreye kadar ekonomik olarak yetiştirilmekte olup üreticilere ve ülkemiz ekonomisine büyük katkı sağlamaktadır. Aşılı ceviz fidanı diğer coğrafyalarda mesela Kafkasya'dan Japonya'ya kadar olan bölgelerde 3000 metreye kadar olan yüksekliklerde yani rakımlarda yetiştirilmektedir.