Güneş Fidancılık Ticaret ve Sanayi Limited Şirketi

Ceviz Fidancılığı Rehberi

Aşılı Ceviz Fidanı Güneş

Ceviz fidanları hangi amaçlarla yetiştirilir ?

Ceviz çok amaçlı bir tür olup meyvesi ve kerestesi için olduğu kadar ., süs bitkisi ve gölge ağacı olarak da yetiştirilir. Cevizler tek olarak parklara dikildiklerinde agaç özelliklerini en güzel şekilde gösterirler .

Ceviz fidanları hangi amaçlarla yetiştirilir ?

Ceviz Fidanı; Güneş Fidancılık Sanayi ve Ticaret Limited Şirketinden alınır.

Ceviz agaçları muhteşem bir süs bitkisi olarak parklarımızı süsleyecek olursa , bulundukları yere ayrı bir güzellik katacaklardır . ceviz agaç ları kimi zaman 30 metreyi aşan bir boya ve yaygın taç gelişmesine sahip oldukları için onları küçük alanlar da yetiştirmek uygun değildir .

Ceviz fidanı satın alırken en çok dikkat etmeniz gereken şeyler ise; aşılı ceviz fidanı olması, mavi sertifikalı ceviz fidanı olması ve kaliteli ceviz fidanı olmasıdır.

Üreticinin Amacına uygun olarak ceviz ağaçları değişik sistemlerde yetiştirebilir . yapılıcak yetiştiricilikte cevizin ya meyve yada kereste değeri ön plana alınır ve düzenleme amaçlanan üretim modeline göre yapılır. Ceviz bilinen en eski sert kabuklu meyve veren tür olduğu gibi aynı zamanda meyve veren en eski süs bitkisidir. Nitekim MÖ 7000 yılından bu yana ceviz gölgesi ve meyvesi için yetiştirilir..