Güneş Fidancılık Ticaret ve Sanayi Limited Şirketi

Ceviz Fidancılığı Rehberi

Aşılı Ceviz Fidanı Güneş

Açık köklü ceviz fidanı sezonu ne zamandır?

Ceviz fidanı yetiştiriciliği ile ilgili olarak açık köklü ceviz fidanı sezonu sonbahar mevsiminin sonudur. Açık köklü ceviz fidesinin dikimi için en uygun ay kasım ayıdır Ocak ve şubat aylarında da dikilebilir. Diğer aylar açık köklü ceviz fidanı dikimi için elverişli değildir.

Açık köklü ceviz fidanı sezonu ne zamandır?

Ceviz Fidanı; Güneş Fidancılık Sanayi ve Ticaret Limited Şirketinden alınır.

Açık köklü ceviz fidanı dikimi için en az iki yıllık fidanlar tercih edilmelidir. Fidanlar yapraklarını dökerek kış uykusuna yatacaktır. İşte tam bu kış uykusu sırasında fidan dikimi yapmak gerekmektedir. Kış uykusundaki açık köklü ceviz fidanları köklerinden sökülüp dikilmek istenilen yeni yere aktarılabilir. Her yıl kasım ayında başlanan açık köklü ceviz fidanı dikim sezonu şubat ayına kadar devam eder. Kısaca kasım, aralık, ocak ve şubat ayları açık köklü ceviz fidanı dikimi için uygundur.

Ceviz fidanı satın alırken en çok dikkat etmeniz gereken şeyler ise; aşılı ceviz fidanı olması, mavi sertifikalı ceviz fidanı olması ve kaliteli ceviz fidanı olmasıdır.

Bandırma'nın en iyi açık köklü ceviz fidanlarından satın almak için şimdiden ön sipariş verebilirsiniz. Satışlarına kasım ayında başlayacağımız tamamı aşılı ve sertifikalı açık köklü chandler, fernor, kaman, pedro, şebin, franquette, bilecik türü ceviz fidanlarımız için ön siparişinizi hemen verebilirsiniz. Önemle hatırlatmak isteriz ki kaliteli bahçeniz kaliteli fidanları hak etmektedir. Kalite için de dogru yerdesiniz.